Mafia v politike

Autor: Ľudovít Kaník | 17.6.2016 o 7:22 | (upravené 17.6.2016 o 7:34) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1796x

Kauza Kaliňák odhaľuje v plnej nahote spôsob fungovania špičiek vládneho Smeru, ktorý tu beží už mnoho rokov. Nie je to zlyhanie jednotlivca, ale je to systém. Systém, ktorý priniesli do politiky Fico a jeho skupina. 

Jeho podstata je v tom, že nie politika, presadzovanie vízií, zmena života v krajine, nebodaj napĺňanie volebného programu je to, prečo títo ľudia robia politiku. Nie. To všetko je pláštik, maskovanie, divadlo pre ľudí za ktorým sa skrýva skutočný motív. Tým motívom je príležitosť mocensky ovládnuť všetky zložky štátnej moci, cez to si vytvoriť nekontrolovanú a nelimitovanú možnosť čerpať prúdom finančné zdroje pre seba, priamo z najväčšej pokladnice. Zo štátneho rozpočtu. 

Aby to dobre a bezpečne fungovalo, musí byť pod kontrolou všetko. Všetky zložky moci. Preto bol taký neľútostný boj o to aby sa generálnym prokurátorom nestal niekto, koho nevyberie táto skupinka. Prokurátor predsa má za úlohu postrážiť, aby nikdy nemohli byť aktéri tejto hry obvinení. Preto bol tak dôležitý post prezidenta, ktorý má dosah na súdnu moc a keby prišlo k najhoršiemu, vždy môže udeliť milosť. Obsadenie tejto pozície sa nepodarilo. Zatiaľ jediné zlyhanie v dobre naplánovanom pláne na totálne ovládnutie krajiny a jej zdrojov. Všetko ostatné išlo zatiaľ ako po masle. Keby nebolo odvahy mladého asistenta, dodnes by nám asi chýbali priame dôkazy o tejto hre, ktorá tu beží od nástupu Ficovej garnitúry k moci v r. 2006. 

Ľudo Kaník

predseda Demokratov Slovenska

 

Ak sa Ti môj videoblog páči, zahlasovať zaň môžeš na vybrali.sme.sk. Ďakujem ;-) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?