Čo to znamená, keď Fico kričí: „Chyťte zlodeja...“

Autor: Ľudovít Kaník | 20.4.2015 o 9:11 | Karma článku: 11,73 | Prečítané:  2011x

Poznáte určite všetci dobre známu vetu, „zlodej kričí chyťte zlodeja!“. Presne toto predvádza SMER, Robert Fico a všetci jeho poslanci. Snažia sa tým odviesť pozornosť od brutálnej zlodejiny, od kauzy Váhostav, Doprastav, Tss grade a ďalších zlodejín, aké na Slovensku nemajú obdoby. Tým, že sa pokúšajú zvaliť túto vinu na niekoho iného, na Radičovej vládu, na opozíciu a zároveň zalepiť oči tým, ktorí sú poškodení, oklamaným subdodávateľom, nejakou kostičkou, ktorá spadne zo stola a na ktorú sa majú všetci  tejto krajine poskladať, samozrejme okrem Širokého a ďalších sponzorov SMER-u.

Je to jednoducho takto: Korupcia, vládny klientelizmus, sponzori vykrádajúci štátny rozpočet a okrádajúci bežných občanov, to je princíp, na ktorom Ficova vláda stojí a ktorá ho povýšila na systém vládnutia. Ja som to povedal mnohokrát už počas odvolávania Roberta Fica a zrejme to treba zopakovať. Jednoducho kvôli tomuto systému, na ktorom stojí vládnutie Smeru, kvôli korupcii a klientelizmu, vycuciavaniu štátneho rozpočtu, SMER vládne. Toto je cieľ, pre ktorý je pri moci. Aby mohol tento systém, na ktorom je postavený, realizovať.

Ministra spravodlivosti sa opakovane pýtam, prečo neurobí vláda nič pre to, aby zabránila odlivu peňazí do daňových rajov, do schránkových firiem, ktoré nastane hneď ako bude schválený plán reštrukturalizácie? Prečo nepožiada súd o vydanie predbežného opatrenia, ktorý by zabránil po ukončení reštrukturalizácie, ktorá bude už o dva týždne, aby odtiekli obrovské milióny preč a už nikdy sa nevrátili?!

Prečo vytvára len dymovú clonu, aby sa toto, tento podvod storočia mohol dokonať? Vláda má v rukách nástroje, aby tomu zabránila, nerobí tak! Nekoná takto, naopak koná tak, aby SMER, čo nie je ani strana, ale skôr obchodná spoločnosť, s pánom Širokým mohla dokonať svoje kšefty, a to je obrovsky cynické a neľudské voči okradnutým živnostníkom a dodávateľom.

Robert Fico im sľubuje už 50% z pohľadávky. To ale znamená že polovicu môžu dodávatelia odpísať do strát. Dá sa to pritom inak. SDKÚ-DS navrhla v parlamente konkrétny spôsob, ktorý zabezpečí dodávateľom 100 % pohľadávky a štát to pritom nebude stáť nič. Stačí najprv odkúpiť pohľadávky od subdodávateľov a potom nimi postupne uhrádzať platby voči Váhostavu za práce, ktoré už má zazmluvnené so štátom. Dlhy by tak postupne zaplatil Váhostav, Široký a ďalší skrytí majitelia a nie občania Slovenska, ako to chce Fico. Štátu by sa vynaložené prostriedky vrátili do posledného centu. Toto riešenie je možné realizovať hneď a aplikovať sa môže na všetky podobné prípady aj do budúcna. Fico to však zjavne nechce. Platil by totiž Široký a to mu nevyhovuje. Hrá preto divadlo ďalej a verí, že mu na to ľudia znovu naletia a preto kričí, chyťte zlodejaaa!…

Ľudo Kaník

poslanec NR SR za SDKÚ-DS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?