Slovensko, spamätaj sa!

Autor: Ľudovít Kaník | 2.3.2015 o 8:47 | (upravené 2.3.2015 o 9:49) Karma článku: 10,98 | Prečítané:  1881x

Po 40 ročnom väznení v sovietskom bloku, vojenskom prepade Československa a 20-ročnej okupácii ruskými vojskami, napísať vety, ktorých je teraz plný internet (veď najmenej 42 proruských a antizápadnych webov usilovne vymýva hlavy), ktoré bagatelizujú ruskú hrozbu pre mier a slobodu v Európe a šíria protizápadné konštrukcie a výmysly, je stratou orientácie a historickej pamäti. Nie nadarmo sa hovorí "Ak si národ nepamätá vlastnú históriu, je odsúdený na to aby si ju zopakoval.“ Je to veľmi smutné a zároveň nebezpečné pre našu národnú bezpečnosť. Je mnoho síl, ktoré sa nás snažia zatlačiť naspäť na východ, do ruskej záujmovej zóny. Veľa úsilia nás stálo to, že sa nám podarilo vymaniť z ruského vplyvu a vrátiť sa tam, kde od čias Svätopluka patríme. Na západ. Nedovoľme nikomu aby to zvrátil. Slovensko je súčasťou západnej, európskej kresťanskej civilizácie. Civilizácie, ktorá si ctí slobodu a demokraciu nadovšetko.

Atmosféra, reakcie, politika, činy v Putinovom Rusku čoraz viac pripomína situáciu v predvojnovom hitlerovskom Nemecku. Vražda Borisa Nemcova len dokresľuje toto posúvanie sa Ruska preč od nášho vnímania demokracie. Nehovorím to rád, naopak. Napĺňa ma to obavami.

Obavami ma tak isto napĺňa to nekritické ospravedlňovanie a bagatelizácie rastúcej agresie ruskej politiky. Ospravedlňovanie a prehliadanie toho, ako nerešpektuje nič na čom stojí bezpečnosť súčasného sveta. A to ako rastie dosah proruských ideológov a ako šíria všetkými kanálmi proruskú a protizápadnú, tzn. proti záujmom Slovenska, orientovanú propagandu.Záujmom Slovenska je byť pevnou súčasťou západu. Tam patríme. Byť členom NATO, ako garancie našej bezpečnosti a členom EÚ ako spoločenstva demokratických krajín, je životným záujmom Slovenska. Kto to nevidí a blúzni o nejakej tretej alternatíve nebezpečne ohrozuje bezpečnosť Slovenska, pretože žiadna tretia možnosť neexistuje. Buď západ, sloboda a demokracia, so všetkými nedokonalosťami a ťažkosťami, alebo východ, autoritársky spôsob vlády s oligarchami rozdeľujúcimi si moc aj bohatstvo krajiny, s korupciou, ako systematickým spôsobom vládnutia, kde bežný človek neznamená nič. A ak sa vzoprie, je zašliapnutý. Nechcem aby sa Slovensko vydalo takouto cestou. Našimi hodnotami musí zostať sloboda, demokracia, spravodlivosť a vlastenectvo. A preto buďme hrdí na to, že sme súčasťou západu, kde sú tieto hodnoty pevne zakotvené v hodnotovom systéme, na ktorom stoji európska civilizácia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?