List členom a sympatizantom SDKÚ-DS, súčasným, minulým a budúcim

Autor: Ľudovít Kaník | 12.1.2015 o 8:30 | (upravené 12.1.2015 o 18:42) Karma článku: 7,23 | Prečítané:  1976x

Chcem vám v úvode nového roka zaželať všetko dobré a veľa zdravia. Veľa šťastia a úspechov v osobnom aj pracovnom živote. Nech vám nadchádzajúci rok 2015 prinesie veľa nových a pozitívnych vecí do života. Ten predchádzajúci bol rokom veľkých zmien, aj keď si to mnohí naplno ešte neuvedomili. Zvolili sme si nového prezidenta, ktorý, hoci je v úrade len krátko, ukazuje, že konečne máme hlavu štátu, ktorú si Slovensko zaslúži a na ktorú dlho čakalo. Prezidenta, ktorý ma jasnú orientáciu vo svete a v hodnotách, na ktorých naša, západná civilizácia, stojí, ktorý svojimi názormi je prirodzene najbližšie názorom a hodnotám, ktoré SDKÚ-DS dlhodobo presadzuje a obhajuje.

 

Bol to tiež rok, keď sa monopol vlády jednej strany, Smeru, zatriasol v základoch. Keď museli padnúť viacerí ministri a špičky vládnuceho Smeru pre škandály, ktoré sa už nepodarilo vláde pred verejnosťou ututlať. Korupcia, z ktorej urobil Smer spôsob vládnutia, viedla k odvolávaniu premiéra Fica . Bola to práve SDKÚ-DS, ktorá túto schôdzu iniciovala, získala pre jej zvolanie podpisy poslancov a spolu s ďalšími poslancami odhaľovala korupčný spôsob vládnutia Smeru. Schôdza trvala 50 hodín a priviedla na námestia tisíce protestujúcich ľudí. A v Smere padali hlavy.

Zároveň to bol rok drobenia pravicových strán a síl, ktoré výrazne postihlo aj SDKÚ-DS. Naša loď, ktorá viedla dlhé roky slovenské stredopravicové sily, po tom ako jej dlhoročný kapitán rezignoval na svoju pozíciu, začala blúdiť v rozbúrenom mori tápajúcej opozície. Mnohí dôstojníci, ktorí sa dovtedy držali kapitána za ruku, zrazu nevedeli nájsť sever. Každý ťahal za iné lano, loď sa kymácala, až nakoniec veľká časť dôstojníkov, ktorých SDKÚ-DS vyviezla do politiky, postupne popreskakovala, každý na iný záchranný člnok. Ako keď sa strelí medzi kŕdeľ vrabcov, na všetky strany, hľadajúc vlastnú záchranu.

Na našej spoločnej lodi sa ale ďalej plaví veľká posádka, ktorá sa nikde nechystá. Je ňou 4 tisíc členov a desaťtisíce našich voličov. Súčasných, ale aj tých minulých, ktorí začali pochybovať a strácať vieru. Preto my ostatní, ktorí stále pociťujeme zodpovednosť za misiu, ktorú SDKÚ-DS voči Slovensku má a doteraz ju napriek problémom a omylom, úspešné napĺňala, neprijímame takýto spôsob riešenia problémov a budeme s touto loďou plávať ďalej.

Teraz, tak ako nikdy predtým, musí platiť to, čo sme vždy považovali za prirodzené a správne. Najprv je záujem Slovenska, potom SDKÚ-DS a až potom vlastný, osobný záujem. Ja sa touto zásadou riadim aj naďalej. Rovnako a stále platí aj to okrídlené: „Kde je vôľa, tam je cesta.“ Stretol som sa s mnohými našimi členmi aj sympatizantmi, s obyčajnými ľuďmi na uliciach a viem, že nielen u mňa tá vôľa je. Je vo väčšine z nás. Vôľa znovu postaviť SDKÚ-DS na silných a pevných základoch, ktoré tu sú.

Vôľa vybudovať obrodenú a silnú SDKÚ-DS, ktorá bude účinne a úspešne presadzovať záujem strednej vrstvy. Ktorá bude naďalej a pevne stáť na hodnotách slobody, demokracie, spravodlivosti a vlastenectva. Ktorá bude zbavovať Slovensko byrokracie a korupcie, ktorá bude prinášať reformy, zlepšovať podnikateľské prostredie a podmienky pre tvorbu pracovných miest, ktorá pozdvihne vedu, vzdelanie a zdravotnícku starostlivosť na úroveň hodnú Európy. Toto chceme dosiahnuť . Preto ešte doložém známe Štefánikovské: „My sa prebojujeme, lebo sa prebojovať chceme!“ Vieme ako to dosiahnuť. Ak spojíme sily a zabudneme na žabomyšie vojny. To platí aj navonok, v rámci opozície, aj dovnútra, v rámci SDKÚ-DS.

Našou najbližšou úlohou v rámci strany je na blížiacej sa ústrednej rade, ktorá bude 31. januára , menovať na uprázdnené miesta nových funkcionárov. Konsolidovať tak vedenie strany a poskytnúť priestor tým, ktorí chcú pracovať v záujme vyššie spomínaných cieľov. Zároveň inovujeme a vylepšíme stanovy, aby sa odstránili zbytočné trecie plochy, ktoré vyvolávali konflikty.

To nám umožní naplno sa venovať príprave dobrého a príťažlivého programu pre voľby do parlamentu. Programu, ktorý prinesie nové riešenia chronických problémov Slovenska a znovu, tak ako sa nám to podarilo v minulosti, posunie Slovensko vpred. Odštartujeme tiež voľbu lídra, ktorý povedie stranu do parlamentných volieb a bude spolu s ďalšími budovať dôveru a vieru v úspech SDKÚ-DS vo voľbách a v následnej práci na modernizácii Slovenska.

Aby sa nám to podarilo, potrebujeme zároveň otvoriť stranu novým ľuďom. Teraz je šanca pre všetkých, ktorí chcú zmeniť veci okolo seba k lepšiemu. Teraz je príležitosť využiť svoje schopnosti. Nie zakladanie ďalších nových strán, ale budovanie strany na overených a pevných hodnotách je cesta premeny Slovenska. Ponúkame k tomu priestor. Nenechávajme veci na iných. Urobme to spolu. Tu a teraz.

Príjemný deň a veľa úspechov v našej spoločnej práci želám, priatelia.

Ľudo Kaník

poslanec NR SR za SDKÚ-DS

Ak sa vám blog páči, budem rád, ak ho podporíte na vybrali.sme.sk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?