Nestačí prejsť do 2. kola, treba zvíťaziť

Autor: Ľudovít Kaník | 14.3.2014 o 15:31 | (upravené 20.9.2014 o 15:45) Karma článku: 9,07 | Prečítané:  1142x

Zajtra si pri voľbách prezidenta máme z čoho vyberať. Keď som premýšľal komu z kandidátov dám svoj hlas, bral som do úvahy cieľ, ktorý tým chcem dosiahnuť.

Pre mňa nie je a nebol cieľ dostať kandidáta do 2. kola kde dôstojne poslúži ako sparingpartner R. Ficovi. To je pre mňa veľmi málo. Viem, že mnohí ani v iné nedúfajú, a stačí im to, ale to je veľmi zlé.

 

Cieľom je zvíťaziť nad Ficom a tým otočiť koleso politického vývinu na Slovensku. Už v Banskej Bystrici pri voľbách do VÚC sa ukázalo, že Smer nemá medzi ľuďmi takú podporu ako si väčšina dovtedy myslela. Nemyslím si, že voľby dopadli dobre, to určite nie, ale ukázali, že Smer je poraziteľný, a že ľudia hľadajú iné riešenia a Ficovým sľubom už neveria.

 

Prezidentské voľby môžu porážku a ústup Smeru z dominantnej pozície posilniť. Ak Fico prehrá.

 

Každý drží palce tomu svojmu kandidátovi. Úspešný aj v 2. kole môže byť ale len ten, ktorý ma širokú podporu rôznych voličských skupín. Nemusí byť úplne ideálny, najinteligentnejší, najskúsenejší a už vôbec nepočúvajme zúrivú ohováračskú antikampaň produkovanú Smerom a ich spriaznenými médiami.

 

Voľby nie sú súťažou krásy, a vyhrá len ten kto za sebou zhromaždi nadpolovičnú väčšinu podporovateľov. Ak chceme aby vyhral kandidát, ktorému dáme  hlas, viem že musí vyhovovať mnohým, nielen jednej skupine voličov. Nestačí že dokonale stelesní predstavy či už mladých voličov, alebo tých najpravicovejších, ani tých čo si cenia nadovšetko minulé zásluhy. Musí vedieť osloviť z každej skupiny významnú časť. Aj tých čo podporujú tú, alebo onú politickú stranu, aj tých čo ešte nevolili a politiku neznášajú. Len tak sa dá vyhrať.

 

To, že za ním musí byť životná skúsenosť, charakter, názory s ktorými súhlasím, a niekedy môžem aj polemizovať, je samozrejmé.

 

V Čechách, v prezidentských voľbách, do 2. kola postúpil nečakane knieža Schwarzenberg. Bolo to milé a potešujúce. Pre tú jednu chvíľu. V 2. kole ale s prehľadom vyhral Zeman.

 

Nechcem aby v 2. kole vyhral Fico. Aby sme na chvíľu pocítili príjemný pocit, že do 2. kola postúpil niekto, kto tým dosiahol svoj zenit, maximum, a tým sa to skončilo. Preto budem voliť v 1. kole tak, aby postúpil kandidát, ktorý má šancu získať podporu nadpolovičnej väčšiny.

 

 

Dúfam a verím, že sa nám to podarí. Keď sa zjednotíme. Je to na nás. Máme to v rukách.

Ľudo Kaník 
Poslanec NR SR za SDKÚ-DS

Ak sa Vám blog páči, podporte ho prosím na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?