Fico sa sám usvedčil z manipulovania štatistík

Autor: Ľudovít Kaník | 21.1.2014 o 7:00 | (upravené 21.1.2014 o 7:38) Karma článku: 18,82 | Prečítané:  1957x

Fico s Richterom sa dnes sami usvedčili z manipulovania a skresľovania štatistík nezamestnanosti. Na tlačovke sa pochválili ako v decembri nestúpla nezamestnanosť a predstavili to ako výsledok ich dobrej politiky. Nuž, chytili sa do vlastnej pasce.

V normálnych, slobodných a nemanipulovaných ekonomikách na celom svete, totiž v zime nezamestnanosť vždy mierne stúpne. Z dôvodu nižšieho objemu sezónnych prác, útlmu v stavebníctve a pod. Výnimka môže nastať len vtedy, ak krajina práve prežíva búrlivý ekonomický rozmach a expanziu. Inak nie. Slovensko však žiaľ dosahuje len úbohý rast HDP blízky nule. Zamestnanosť navyše, ako potvrdzuje štatistický úrad, dlhodobo klesá.

Ako teda pochopiť ekonomický "zázrak" dosiahnutý Ficovou vládou, keď aj v takejto situácii nezamestnanosť klesá, alebo nestúpa?

Manipuláciou. Kombináciou utajených zmien metodiky, vyhadzovaním ľudí z evidencie a jej skresľovaním. Mnohé média už priniesli dôkazy o šikane na nezamestnaných na úradoch, aby ich prinútili opustiť evidenciu.

Nezamestnanosť tak klesá, ale iba na papieri. Každý si to môže ľahko overiť aj sám. Keď si položí otázku, či pozná vo svojom okolí firmu, ktorá v tomto čase vo väčšom prijímala ľudí do práce. Odpoveď je negatívna. Ľudia skôr prácu strácajú.

Významne tomu napomáha vláda svojou politikou. Smrteľným koktailom, ktorý namiešala hospodárstvu. Zhoršenie podnikateľského prostredia, sťaženie tvorby pracovných miest, rast daní, odvodov, zlý zákonník práce, to sú jeho ingrediencie a klince do rakvy hospodárskeho rastu. Manipulácia a skresľovanie štatistík, ktorú vykonávajú, je len nedokonalá zástierka, ktorá má zamaskovať blamáž a nekompetentnosť, vytvoriť potemkinovskú ilúziu úspechu a zlepšiť Ficovi vyhliadky v prezidentských voľbách. Je to ale silne amatérsky ťah, lebo ekonomiku takto neoklamú a ľudí, ktorí trpia nezamestnanosťou, už asi tiež nie.

Tak ako nie je možné z komunistu a prísneho ateistu Fica spraviť katolíka, tak manipuláciou a skresľovaním štatistík nie je možné znížiť skutočnú nezamestnanosť.

Ľudo Kaník 
Poslanec NR SR za SDKÚ-DS

Ak sa Vám blog páči, podporte ho prosím na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?