Ktože to obviňuje z napomáhania Smeru? Ich koaličný partner? :-)

Autor: Ľudovít Kaník | 19.8.2013 o 22:05 | (upravené 20.8.2013 o 10:08) Karma článku: 16,36 | Prečítané:  1574x

Prvou reálnou  skúškou spolupráce Ľudovej platformy mali byť župné voľby. Keď sa KDH rozhodlo v Nitre a v Banskej Bystrici uprednostniť vládny Smer pred svojimi nielen prirodzenými, ale aj memorandom viazanými spojencami, podpredseda KDH Pavol Abrhan na margo sľubovaného celoslovenského spoločného postupu len lakonicky poznamenal: „Boli to zbytočné nádeje prezentované navonok.“

Dnes pán Abrhan, jeden z hlavných architektov nitrianskej kresťansko-socialistickej spolupráce, obviňuje SDKÚ-DS, že v prezidentských voľbách pomáha Smeru, pretože sa zatiaľ nevyjadrila k možnej kandidatúre jeho nitrianskeho kolegu Pavla Hrušovského. Úsmevné od koaličného partnera Smeru.

Banskobystrický aj Nitriansky kraj naliehavo potrebujú zmenu. V oboch je výrazná šanca zmeniť veci k lepšiemu a v oboch sa kvôli potrebe tejto zmeny sformovala široká koalícia pravicových strán. Jediní, kto pred touto prirodzenou spoluprácou uprednostnili Smer, sú funkcionári kresťanských demokratov. Nie členovia. Len niekoľko funkcionárov. V Bystrici podporujú priamo podpredsedu socialistov Vladimíra Maňku a otvorenie sa tak hlásia k pokračovaniu marazmu, ktorý v tomto kraji spôsobilo dvanásť rokov vlády ľavicových županov. A vôbec neskrývajú, že ich postup ani v najmenšom neovplyvnili toľkokrát ospevované hodnoty, ale vidina teplých miestečiek, získaných v spolupráci s veľkým červeným bratom.

V Nitre aj v Bystrici dôjde v novembri k doposiaľ nevídanému výjavu. Na jednom mieste budú na volebné výsledky spoločne čakať predstavitelia pravice a veriť, že v tej červenej záplave pripravili pre obyvateľov svojho kraja  kvalitnú a lepšiu alternatívu voči Smeru. A v inej budove budú s tými istými smerákmi sedieť kresťanskí demokrati spolu s predsedom Smeru Róbertom Ficom a radovať sa z každého hlasu, ktorý získali na úkor spojenej pravice. Bude to tragikomický obraz, aký sme tu dávno nemali. Alebo aspoň nie tak okato a otvorene. Obraz, ktorý si treba dobre zapamätať.

V nesocialistickom tábore však máme v jednej veci jasno. Neveríme, že by voliči KDH boli so súčasným stavom v Banskej Bystrici a v Nitre spokojní. Naopak - sme si istí, že aj oni veľmi túžia po lepšom živote, nových pracovných miestach a nových impulzoch pre svoj kraj. A túto nádej nevymenia za pár korýt podhodených Smerom, pre pár partajných funkcionárov. Na mojich každodenných stretnutiach po celom kraji mi toto ľudia hovoria.

Ľudo Kaník

Poslanec NRSR za SDKÚ-DS a kandidát na Banskobystrického župana

Ak sa Vám blog páči, podporte ho prosím na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?