Nezodpovední smerácki zbabelci

Autor: Ľudovít Kaník | 2.7.2013 o 17:59 | (upravené 2.7.2013 o 18:15) Karma článku: 26,66 | Prečítané:  4415x

Smer jednoducho nevie vládnuť zodpovedne. Zadlžuje ďalšie generácie závratnou rýchlosťou a  namiesto vysvetlenia zbabelo uteká.

Na sklonku roku 2011 schválilo 147 poslancov ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti. Všetky parlamentné strany tým deklarovali, že zdravé hospodárenie štátu považujú za svoj vlastný záväzok. Dnes sa jasne ukázalo, že tento záväzok je pre Smer len zdrapom papiera.

 

Ak podľa zákona prekročí dlh krajiny 50 percent HDP, musí minister financií vysvetliť parlamentu nárast dlhu a prijať opatrenia na jeho zníženie. Slovenský dlh dosiahol vlani hodnotu 52,1 percenta HDP. Žiadali sme preto, aby sa Národná rada touto vážnou situáciou zaoberala, či už na riadnej schôdzi alebo na mimoriadnej.

 

A vtedy sa opäť raz ukázala nezodpovedná, nedemokratická a zbabelá tvár Smeru. Na riadnej schôdzi sa o tom baviť odmietli a mimoriadnej schôdzijednoducho neschválili program. Socialistická mašinéria proste odišla prázdninovať. Pravdaže, veď po takom "výkone" si musí dopriať zaslúženého odpočinku.

 

Chcel som dnes smerákov vyzvať, aby prestali s ďalším zadlžovaním Slovenska. Vďaka reformám  druhej Dzurindovej vlády sa dlh darilo znižovať, kým neprišla kríza a neprefliaskala z oboch strán veselo rozhadzujúceho Fica, Mečiara a Slotu. Ani to ich nezastavilo v bezbrehom míňaní.

 

Dlh, ktorý  sa neskrotí, nás všetkých posúva na grécku cestu. Signály, že Slovensko vedené Smerom ide týmto  smerom, sú už tu. Hospodársky rast sa zastavil, nezamestnanosť  rastie, príjmy ľudí klesajú. Hospodárska politika vlády situáciu iba zhoršuje. Keď je priestor pre hľadanie opatrení na zlepšenie situácie, Smer ujde, lebo nemá čo ponúknuť a všetko vo vývoji slovenskej ekonomiky vládu usvedčuje z chýb a zlej politiky.

 

Chcel som smerákom ponúknuť návrat k opatreniam, ktoré fungovali - nižšej dani pre firmy, nižším odvodom a k takej sociálnej politike, aby sa ľuďom oplatilo pracovať. Fico sa v zahraničí chvastá zarezaním posvätnej dane pravice, len ešte stále neukázal, ako tá posvätná krava ľavice - vyššie dane - bude dávať mlieko. Zatiaľ produkuje len zadlžovanie a nové hlúpe výdavky. Napr. návrh nových noviel sociálnych zákonov bude znamenať ešte väčšie rozdávanie peňazí bez potreby pracovať, ešte väčšie nespravodlivosti voči pracujúcim.

 

Chcel som smerákom pripomenúť marcové slová ich predsedu: "Ak sa ukáže, že niektoré z rozhodnutí, ktoré sme urobili a ktoré sme zvážili, je vyslovene kontraproduktívne a škodí, no tak sme ho pripravení zmeniť.“ Ukázalo sa to už iks krát - pri  zvyšovaní dlhu, slabom výbere daníraste HDPvysokej nezamestnanosti - že opatrenia prijímané v mene socialistickej ideológie, bez ohľadu na zdravý rozum, Slovensku škodia.

 

Ale kdeže. Diskutovať totiž nebolo s kým. Rozhádzať, zadlžiť a bez vysvetlenia vypadnúť - to je zodpovednosť v podaní Smeru.

 

Takto sa nespráva dobrý hospodár a gazda, ale obyčajný diletant.

 

 

Ľudo Kaník, poslanec SDKÚ-DS,kandidát na banskobystrického župana


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?