Nad čím premýšľa KDH ?

Autor: Ľudovít Kaník | 8.5.2013 o 18:59 | (upravené 8.5.2013 o 19:24) Karma článku: 13,49 | Prečítané:  1399x

Vznik Ľudovej platformy na sklonku minulého roka mal občanom vyslať jasný signál, že tri stredopravé, hodnotovo blízke strany, dokážu efektívne spolupracovať a udať tak tón k spolupráci celej opozície. Táto spolupráca sa mala logicky prvýkrát ukázať v spoločnom postupe širokého zoskupenia neľavicových síl vo voľbách do VÚC, aby sa Smeru postavil silný a hodnoty vyznávajúci súper a červená mapa Slovenska sa aspoň miestami zmenila.

V Banskobystrickom kraji podávame otvorene ruku k spolupráci všetkým, ktorým sa nepáči dlhodobý úpadok nášho kraja. Je pre mňa veľmi prekvapivé a ťažko pochopiteľné, keď sa z médií dozvedáme, že KDH, ktorého považujeme za prirodzeného partnera, vraj zvažuje, že v tomto kraji pôjde do otvorenej koalície so Smerom. Slová krajskej šéfky Smeru Jany Laššákovej, že spoločný postup vidí na 90 percent, sú veľavravné.

Partneri v KDH radi rozprávajú o hodnotách. Teraz počúvame náznaky, že v koalícii so Smerom by získali viac poslaneckých kresiel ako keby išli spolu s pravicou. Žeby pre KDH boli posty dôležitejšie ako hodnoty? To sa mi nechce veriť.

V záujme víťazstva nad Smerom, ktorý už niekoľko volebných období ovláda banskobystrický kraj a preto, že život v ňom sa stáva pre ľudí čoraz ťažší, chceme dosiahnuť zásadnú zmenu. V záujme spoločného úspechu som ponúkol, aby ktokoľvek postavil vlastného kandidáta a ak bude mať silu poraziť kandidáta Smeru, ja som pripravený svoju kandidatúru prehodnotiť. Ide nám predsa o spoločný cieľ - aby banskobystrický kraj dostal nový silný impulz, aby v ňom ľudia našli viac práce a aby sa z najchudobnejšieho kraja stal úspešne sa rozvíjajúci región. A to ako sa ukázalo, pod vládou ľavice nie je možné.

Situácia v banskobystrickej župe je po úradovaní troch ľavicových županov zúfalá a nevyhnutne potrebuje nový začiatok. A spolupráca nesocialistických strán je k tomu tým najlepším možným predpokladom.

Nad čím KDH rozmýšľa? Cesta so Smerom by znamenala otvorenú podporu celému dvanásťročnému marazmu, ktorý sa s každým novým ľavicovým županom len prehlbuje. Sú snáď kresťanskí demokrati so stavom v banskobystrickom kraji spokojní? Tomu naozaj neverím.

„Chceme v záujme občanov dohodnúť spoločný postup so stredopravými stranami všade tam, kde je to možné," vyhlásil nedávno predseda KDH Ján Figeľ. V Banskej Bystrici je to nielen možné, ale pre reštart kraja a rast jeho úrovne nevyhnutné.

Priateľom v KDH prajem dobré rozhodnutie.

 

Ľudovít Kaník, poslanec SDKÚ-DS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?