Strana Smer privatizuje

Autor: Ľudovít Kaník | 30.4.2013 o 18:08 | (upravené 30.4.2013 o 18:15) Karma článku: 22,03 | Prečítané:  3241x

Robert Fico sa rád vystatuje, že jeho strana nikdy neprivatizovala. Ako mnoho iných jeho výrokov, aj tento je lžou. Po sprivatizovaní politickej moci v celom štáte, kde sa socialisti neštítia naozaj ničoho, rozhodli sa pre zmenu sprivatizovať si ľudové tradície. Alebo rovno ukradnúť.

 

V piatok sme na banskobystrickom námestí postavili máj. Zatancovali si, zaspievali. K ľudovým tradíciám máme blízko a na folklóre je krásne to, že patrí všetkým.

Dnes nad ránom prišli na námestie chlapi s ťažkou technikou a spílili tento symbol jari, ktorý sme venovali celému mestu. Zoťali ho pod rúškom tmy ako zlodeji. Mali na to naozaj pádny dôvod - v stredu si do Bystrice príde postaviť vlastný máj samotný pán premiér. A správny veľmož sa rád díva na svojich poddaných, ako rastie ten správny, ľavicový máj. Poddanská nátura nevymizla.

Nepochybujem, že si dajú extrémny pozor, aby bol aspoň o meter vyšší ako ten pôvodný. Severokórejským inšpiráciám sa darí aj Slovensku.

Ako si môžu dovoliť kradnúť pre seba ľudové tradície, ktoré majú od ich politiky na hony ďaleko?

Nech si Smer pokojne vyhlási prvomájový Deň práce za svoj dvorný sviatok. Len nech ho radšej slávia tým, že ľuďom prácu dajú, a nie vezmú. Štyridsaťtisíc nových nezamestnaných za minulý rok by o tom vedelo rozprávať.

Zničiť, čo iný postavil - to je heslo slovenských socialistov. Tak ako už dokázali zničiť reformy, ktoré zo Slovenska svojho času spravili ekonomického tigra.

Zoťať máj, krásny symbol ľudovej kultúry, ktorá tu bola dávno predtým, ako boľševici začali blúzniť o svojej vymyslenej a krutej spoločnosti, je hanebnosť a neúcta k ľuďom. Tým, ktorými sa Smer tak rád oháňa na predvolebných bilbordoch.

 

 

Ľudo Kaník, poslanec za SDKÚ-DS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?