Róbert Fico je ako Jánošík naopak

Autor: Ľudovít Kaník | 22.2.2013 o 9:24 | (upravené 22.2.2013 o 9:37) Karma článku: 18,38 | Prečítané:  2136x

Róbert Fico vládne na Slovensku už 4 roky a 10 mesiacov. Vládol v rokoch 2006 – 2010 a teraz vládne 10 mesiacov. Keď v roku 2006 začínal, v rebríčku konkurencieschopnosti sme boli na 31., dnes sme na 71. mieste.

Jediné, čo za jeho vlády vždy rastie, je nezamestnanosť. Alarmujúci však nie je len súčasný stav nezamestnanosti – takmer 15 %-ná miera nezamestnanosti, ale že každý mesiac nezamestnanosť rastie. Spôsobuje to „smrteľný koktejl“, ktorý táto vláda našej ekonomike namiešala. Ak to pôjde takto ďalej, v lete budeme mať 16 %-nú nezamestnanosť.

Róbert Fico sa neustále vyhovára na vonkajšie okolnosti, na niekoho iného. Neustále tvrdí, že keď dôjde k oživeniu v Nemecku, tak potom bude lepšie. Lenže v Nemecku nezamestnanosť v súčasnosti klesá, kým u nás dramaticky rastie. Takto sa kedysi vyhovárali komunisti pred rokom 1989, odkiaľ náš premiér mentálne pochádza.

Róbert Fico robí politiku Jánošíka naopak – berie tým najbežnejším ľuďom a rozdáva svojim kamarátom. Pretože aj tí, ktorí si svoju prácu zatiaľ udržali, prichádzajú o svoje čisté príjmy (dohodári napríklad o viac ako 10 %). Je len otázkou času, kedy si to uvedomia nielen ľudia, ktorí už kvôli opatreniam tejto vlády prišli o prácu, ale aj tí, ktorí tieto opatrenia začnú pociťovať na svojej peňaženke neskôr.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?