Ako obtiahnuť občanov rýchlo a ľahko. Z príručky vládnutia Smeru.

Autor: Ľudovít Kaník | 30.7.2012 o 18:46 | (upravené 30.7.2012 o 19:00) Karma článku: 17,05 | Prečítané:  7265x

Demokracia, to je náročný a zložitý systém. Neznamená diktatúru väčšiny. Neznamená to to, že keď niekto má toľko poslancov, že si môže odhlasovať čo chce, ako je to v prípade Smeru a dnešnej vlády. Neznamená to, že  nepotrebuje predkladať zákony tak, aby sa v riadnom legislatívnom procese dokonale prebrali, prediskutovali.  Demokracia  zaviedla formálne pravidlá prijímania zákonov, aby  sa v dostatočnom časovom priestore odhalili súvislosti, aby sa poukázalo na to čo je dobré a čo zlé.

Je preto šokujúce a absolútne proti demokratickým pravidlám, keď vláda pri takom závažnom rozhodnutí ako je zmena pravidiel v II. pilieri, kde ľudia prídu o viac než polovicu toho čo im dnes chodí na ich osobné účty a čo zvyšuje ich majetok a zabezpečuje ich pred chudobou v starobe, keď takúto zmenu, sa vláda rozhodla urobiť v skrátenom legislatívnom konaní. To znamená bez diskusie. Skrátené legislatívne konanie znamená, že zákon príde do parlamentu a na druhý deň je schválený, že sa o ňom vôbec nie je šanca podrobne diskutovať,  argumentovať prečo je niečo dobré, prečo je zlé. Toto je spôsob, ktorý je vlastný diktatúre, nie demokracií.  Na Slovensku sa nikdy takéto závažné zmeny nediali v skrátenom legislatívnom konaní.

Smer jednoducho zneužíva svoju moc, svoju dominanciu, zaobchádza s mocou nie demokraticky ale autokraticky a navyše úplne premyslene, záludne a ako zlodej v noci sa snaží obrať potichučky ľudí o ich peniaze, práve tedy, keď na to dávajú najmenší pozor. A to je v lete. V lete keď spravidla politický život utíchne, keď sú ľudia na dovolenkách alebo sa venujú úplne iným otázkam. Práve túto situáciu sa vláda, Smer, snaží využiť a zneužiť proti občanov tejto krajiny a okradnúť ich o 500 mil. Eur ročne. Znova len zopakujem, že priemerný človek príde takýmto spôsobom o 40 € každý mesiac a bude sa skladať na výstrelky, ktoré táto vláda plánuje, ako je predražený nákup zdravotných poisťovní, nákup podielu v SPP, čo nie nič iné len dobrý kšeft pre všetky zúčastnené strany.

Smer sa bojí občanov a boji sa ich reakcie po tom, keď sa preberú z  ilúzie o istotách v ktorej ešte žijú. Keď zistia o koľko im klesli vďaka Smeru príjmy, o koľko stúpli dane a odvody a koľkí prídu pre zlú hospodársku politiku Smeru o prácu. Petíciu za zachovanie odvodu 9 % na účty občanov už podpísalo viac než 80 tis. občanov. Každý deň pribúdajú ďalší. A toho sa Smer bojí.  Preto sa ponáhľa a zakráda ako zlodej v noci aby sa čím skôr zmocnil peňazí sporiteľov. Neváha pri tom pošliapať demokratické princípy a pravidlá.

 

Ľudo Kaník Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako Rusko a dezinformačné médiá manipulujú s čitateľmi (rozhovor)

Dezinformačné weby si vychovávajú čitateľov, tvrdí Timea Miková.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Hnusobu sme neporazili, a neporazíme ju roky

Máme plán na situáciu, ktorá príde?

Rusko je hrozbou, ktorú politici doteraz ingnorovali

Aspoň tretina ruských diplomatov sú vždy agenti spravodajských služieb.


Už ste čítali?