Modrý alebo červený?

Autor: Ľudovít Kaník | 8.3.2012 o 16:54 | (upravené 8.3.2012 o 17:01) Karma článku: 8,92 | Prečítané:  2773x

Modrá alebo červená? Toto je otázka, ktorú budeme v sobotu riešiť. Pritom to nie je o tom, či sa nám páči viac modrá farba alebo červená farba. Je to o smerovaní krajiny. Tieto farby symbolizujú dva myšlienkové svety.Dva spôsoby riadenia veci verejných.

Ja volím modrú, pretože modrá znamená znižovanie daní a znižovanie odvodov. Znamená zlepšovanie podnikateľského prostredia, znamená lepšie podmienky na zamestnávanie a rast zamestnanosti. Zvoliť červenú by znamenalo zvoliť zvýšenie daní, zrušenie rovnej dane, zavádzanie ďalších nezmyselných byrokratických povinností, nových nákladov, komplikovanie zamestnávanie. Zákonník práce, ktorý odradzuje od toho aby sa vytvárali nové pracovné miesta, čo znamená zvýšenie nezamestnanosti.

Pre mňa, zvoliť modrú, znamená ochrániť dôchodkové úspory, ktoré ľudia majú na svojich osobných účtoch v 2. pilieri. Zatiaľ 5 miliárd a každým mesiacom rastú o 9%. SMER - červená toto chce zrušiť. Chce ľuďom zobrať tieto peniaze, preto voľba červenej znamená zníženie dôchodkových úspor, zníženie príjmov a v konečnom dôsledku zníženie dôchodkov.

Zvoliť modrú tiež znamená veľmi jasne, dôsledne a bez akýchkoľvek okolkov vysporiadať sa s rómskym problémom. Zo zneužívaním sociálnych dávok, s nekontrolovaným rastom rastom rómskych osád. So systémom, ktorý motivuje deti, aby rodili deti a brali za to peniaze, ktoré im my veľmi nerozumne dávame a takýmto spôsobom rozširujeme chudobu, recyklujeme tento problém a zväčšujeme ho. Voliť červenú znamená pokračovať v tomto systéme. V nalievaní ďalších a ďalších peňazí, ktoré by mohli byť omnoho lepšie využité v zdravotníctve, v školstve alebo iných oblastiach.

A v neposlednom rade zvoliť modrú, znamená zvoliť boj za spravodlivosť. Dokončiť zmenu súdnictva, dokončiť otvorenie verejnej kontroly súdnictva, koniec tým nekonečným prieťahom, ktoré roky bránia slušným ľuďom domôcť sa spravodlivosti. Znamená to ukončenie vlády vyvolených nad celým justičným systémom, kde človek bez kontaktov nemá šancu dovolať sa spravodlivosti. Červená znamená Harabina a jeho panstvo. Znamená pokračovať v tom, čo ľudí niekedy privádza na pokraj beznádeje a zúfalstva, keď sa za dlhé roky nevedia dovolať pravdy a spravodlivosti.

Voľby máme už za dva dni a každý má možnosť vybrať si. Strán je veľa, ale v konečnom dôsledku je to vždy rozhodnutie medzi červenou a modrou. Ja volím modrú. Kandidujem za SDKÚ-DS s č. 18. Každý máte právo krúžkovaž a tým spôsobom rozhodovať o tom, kto nakoniec v parlamente bude sedieť. Využite toto právo a ja za každý krúžok, ktorý dostanem budem nesmierne vďačný a budem si ho veľmi vážiť.

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?