Naši ľudia si zaslúžia istoty. Tajný a úprimný program Smeru.

Autor: Ľudovít Kaník | 7.3.2012 o 17:57 | (upravené 8.3.2012 o 0:39) Karma článku: 16,24 | Prečítané:  7159x

Do silvestrovského vydania Hospodárskych novín, som na žiadost redakcie napísal volebný program Smeru. Tak ako ho vidím ja podľa reálnej politiky, ktorú vykonáva. Kedže to bolo na silvestra je to písane satirickým perom, ale realita žiaľ až veľmi korešponduje s tým čo som napísal. Je pár dní pred voľbami, tak som to trošku aktualizoval. Nezaškodí si to možno trochu pripomenúť. Aby sme videli čo nás čaká, ak vládu zostaví Smer.

Volebný program strany SMER-SD je ako vždy orientovaný smerom k ľuďom a ich peňaženkám. Občania tejto krajiny si majú myslieť, že nebudú niesť na svojich pleciach dopady krízy, ktorú nespôsobili. Stačí, keď to zaplatia.

Slovensko a Európa je uprostred veľkej krízy, ku ktorej Smer úspešne a významne prispel. Politika Smeru bola vždy orientovaná k voličom, sociálne slabým s nízkym prijmom. Je preto v záujme Smeru, aby táto skupina ľudí nikdy nevymizla. Preto sa  Smer  bude naďalej snažiť, tak ako doteraz, urobiť všetko pre to, aby vás bolo čo najviac.

Politika zamestnanosti: Politika Smeru bola veľmi úspešná. Vždy presadzoval väčšiu ochranu ľudí práce a vďaka tomu sa nám podarilo významne zvýšiť vďaka ich ochrane nezamestnanosť. Nezodpovední podnikatelia síce kvôli tomu nevytvárali nové pracovné miesta, pretože by už nikdy takto chráneného zamestnanca nemohli prepustiť. O takých podnikateľov ale Smer nestojí. Smer  zmení Zákonník práce tak, aby čo najviac ochraňoval tých, čo sú v zamestnaní. To spôsobí takmer nemožnosť prijať do zamestnania kohokoľvek nového, čím sa voličská základňa Smeru v radoch nezamestnaných ďalej upevní a stabilizuje.

Verejné financie: Smer bol úspešný  tiež v spravovaní peňazí daňových poplatníkov a v zvyšovaní zadĺženia Slovenska po vzore našich západoeurópskych socialistických kolegov. Úspešne minul všetky požičané peniaze na množstvo sociálnych programov, ktoré ďalej pomáhali rozširovať okruh ľudí závislých na sociálnej pomoci. Naším dlhodobým cieľom Smeru je dosiahnuť, aby až 80 % občanov poberalo rôzne formy sociálnych dávok a podpôr, ktoré im  budeme prideľovať zo štátneho rozpočtu a ktoré zabezpečia závislosť občanov na štáte a opäť sa dosiahne významná príjmová a majetková rovnosť.  Tým sa vysporiadame so závisťou a ďalšími neduhmi, pochádzajúcimi z nerovnakých príjmov jednotlivcov. Väčšina spoločnosti bude mať rovnaký príjem, nie vysoký, ale Slovákom vždy stačilo malo. Každý z ambicióznych jednotlivcov si uvedomí, že ak chce viac, jedine SMER-sociálna demokracia a jej stranícke štruktúry  sú bránou k prosperite jednotlivca, k eurofondom a ďalším finančným výhodám.

Dane: Smer zvýši priame dane a zruší rovnú daň. Kto sa viac snaží a zarába musí financovať aj tých, ktorí takí naivní nie sú a radšej sedia doma. Cieľom je, aby tí, ktorí majú to šťastie a pracujú, mohli vo väčšom rozsahu financovať sociálne dávky a podpory pre skupinu nezamestnaných a sociálne odkázaných. Takouto vzájomnou solidaritou a previazanosťou zabezpečíme sociálny zmier.

Dôchodky: Smer považuje súkromné vlastníctvo dôchodkových úspor u občanov za nesystémový prvok, ktorý vytvára u ľudí nenáležitý pocit nezávislosti na štáte a jeho moci. Smer znížim príspevok do druhého piliera najmenej o 70 % a následne, keďže sa pravdepodobne ukáže bezperspektívnosť takéhoto systému, ho zrušíme úplne. Peniaze na osobných účtoch občanov prevedieme do sociálnej poisťovne a znárodníme. Tým sa vytvoria nové zdroje pochádzajúce z úspor občanov v objeme viac než 5 mld. eur, ktoré nám pomôžu opticky a dočasne znížiť deficit štátneho rozpočtu a zvýšiť sociálne dávky pre našu skupinu voličov.

Podpora podnikateľského prostredia: Smer zvýši minimálnu mzdu o 100 % na 600 EUR mesačne, čím zabezpečíme všetkým zamestnaným aj v nekvalifikovaných pozíciách slušný životný štandard. Následkom tohto opatrenia síce zanikne množstvo podnikov a firiem a tisíce pracovných miest, ale tie aj tak poskytovali prácu len málo kvalifikovanej pracovnej sile, ktorej bude omnoho lepšie byť doma a starať sa o svoju rodinu na základe slušných sociálnych dávok vo výške novej úrovne minimálnej mzdy.  Nie sa ponižovať manuálnou prácou vo výrobných podnikoch. Nechceme byť montážnou dielňou Európy. Poskytneme slušný sociálny štandard všetkým. Hoc aj na dlh. Veď tak to robili v Európe všetci. Zvyšní pracujúci prostredníctvom vyšších solidárnych daní a znárodnené dôchodkové úspory občanov poskytnú na chvíľu dostatočné zdroje pre financovanie rozsiahlych sociálnych programov a dávok, ktorými podporíme nezamestnané rodiny. A potom požiadame o pomoc z Eurovalu.

Európska politika: Dôsledným garantovaním príjmov väčšiny obyvateľstva cez príspevky a sociálne dávky sa zapojíme do dynamického zvyšovania zadĺženia krajiny a celej Európy. Zrýchlením tohto procesu do dvoch rokov dosiahneme stav, kedy budeme môcť požiadať, tak ako iné krajiny, o masívnu a solidárnu pomoc z európskych finančných štruktúr. Tento proces musí byť dynamický, aby sme stihli čerpať pomoc spolu s Gréckom, Talianskom, Portugalskom a Írskom, ešte pred vyčerpaním všetkých zdrojov a rozpadom európskej menovej únie. Aj občania Slovenska si predsa zaslúžia európsky dlhový blahobyt. Aspoň na chvíľku.

Zdravotníctvo: Sme proti akejkoľvek transformácii zdravotníctva. Súčasné fungovanie zdravotníctva, ktoré má neustále istotu, že zadlžovanie vedie len k ďalšiemu oddĺženiu zo štátneho rozpočtu, je najideálnejšou formou podnikania v tomto sektore. Dôsledne preto budeme dbať na to, aby tento systém zostal zachovaný a zároveň o to, aby v ňom mohli podnikať len kvalitné a overené firmy kontrolované našimi najlepšími odborníkmi ako je p. Paška a jeho zástupcovia. V tomto smere máme už dlhoročné a veľmi dobré skúsenosti a preto v tom budeme aj naďalej pokračovať.

Doprava: Po dobrých skúsenostiach so zavedením spoplatnenia nákladnej dopravy prostredníctvom mýta, rozšírime pokrytie mýtom aj na  osobnú dopravu. To umožní opäť zvýšiť príjmy štátneho rozpočtu prostredníctvom výberu mýta od všetkých držiteľov dopravných prostriedkov. Samozrejme, vyšším mýtom budú zaťažené vozidlá s vyššou nadobúdacou cenou a od mýta budú oslobodení ľudia poberajúci sociálne dávky.

Spravodlivosť: Smer zruší všetky opatrenia, ktoré zaviedla ministerka Žitňanská a ktoré do vysoko špecializovanej a odbornej práce súdov vnášali prvky tzv. verejnej kontroly a transparentnosti. Aj súdnictvo je súčasť štátnej moci, musí byť s ňou prostredníctvom našich najlepších odborníkov previazaná, aby sme vedeli zabezpečiť správne rozhodovanie pre našich ľudí v súlade so záujmami  pracujúcich.

Politika Smeru bola vždy orientovaná na zabezpečenie istôt, dosiahnutie blaha pracujúcich, nezamestnaných, sociálne odkázaných a ich zástupcov. U zástupcov  našich voličov, poslancov, členov vlády a našich obchodných partnerov sa nám to už podarilo. V dlhšom časovom horizonte sa nám určite podarí aj zvyšok.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok


 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?