Žitňanská nie je Dzurindov ťah

Autor: Ľudovít Kaník | 28.2.2012 o 15:43 | (upravené 28.2.2012 o 17:43) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  2933x

Čoraz viac v médiách pribúdajú hlasy, ktoré sa snažia vytvoriť dojem, že rozhodnutie Lucie Žitňanskej kandidovať na post predsedníčky SDKÚ-DS je nejaká marketingová hra, že to je šikovný ťah zo strany Mikuláša Dzurindu. Rozumiem prečo takéto hlasy pribúdajú, ale sú v príkrom rozpore s pravdou.

Lucia Žitňanská ohlásila svoje rozhodnutie o tom, že chce kandidovať 15 minút pred tým, ako ho verejne vyriekla Mikulášovi Dzurindovi, pred konaním Ústrednej rady. Viem to priamo od nej, pýtal som sa jej na to a viem, že veľmi dlho a dôkladne o tom rozmýšlala a váhala, ale rozhodla sa tak ako sa rozhodla.

Mikulášovi Dzurindovi to bolo oznámené, nemal na to žiadny vplyv. Existuje však skupina ľudí, intelektuálov a novinárov, ktorí si už vytvorili svoju šablónu. Šablónu, ktorá hovorí, že SDKÚ-DS končí a že sa namiesto nej vytvorí nová strana.  Že SDKÚ-DS je stranou jedného muža. Že je to nejaká zoschnutá konzerva, v ktorej sa už nič neudeje. Je to inak a práve rozhodnutie Lucie Žitňanskej im toto presvedčenie rozbíja.

Na kongrese prebehne volebný súboj, z ktorého vyjde ako víťaz ten lepší. Ten, ktorý bude mať viacej hlasov. A preto naši voliči majú teraz jedinečnú  možnosť, prostredníctvom preferenčných hlasov rozhodnúť o tom, koho by si oni predstavovali na čele SDKÚ-DS. Krúžkovaním to môžu výrazne ovplyvniť, dokonca rozhodnúť, pretože my ako straníci, budeme venovať veľkú pozornosť tomu, čo si myslí náš volič.

Môže to byť taký plebiscit, resp. referendum našich voličov o tom, aké vedenie strany si predstavujú. Myslím si, že to váhajúcich a neistých voličov môže povzbudiť a posilniť k tomu, že túto možnosť využijú. Využijte ju aj vy.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?