Fico, vodca tlupy goríl

Autor: Ľudovít Kaník | 24.2.2012 o 18:33 | (upravené 25.2.2012 o 12:25) Karma článku: 16,96 | Prečítané:  6241x

Strana SMER sa pripravuje po voľbách pristúpiť ku kroku, ktorý bude mať horší dopad na príjmy populácie, ako zvýšenie daní z príjmu alebo DPH. Toto zníženie čistého príjmu sa nebude týkať len bohatých, ale zhruba 60 -70 % celej pracujúcej populácie Slovenska.

SMER jednoznačne siahne na dôchodkové úspory po voľbách. Napísal som o tom článok na blogu a všetky udalosti svedčia o tom, že to tak bude - už sa začína masírovať verejná mienka, aby to akceptovala, už sa zdôvodňuje, prečo je to dobré, že to je nevyhnutné riešenie. Ale nie je to tak.

Chcel by som teraz poukázať na jednu súvislosť. Tých 9%, ktoré sa odvádzajú na osobné účty ľudí, o ktoré sa zvyšuje každý mesiac ich majetok, sú ich príjmom, ich vlastníctvom. Tieto peniaze zvyšujú ich čistý príjem, aj keď sú uložené na osobnom účte určenom na dôchodok, na starobu. Ale je to ich vlastníctvo, ktoré nikto týmto ľudom už nemôže vziať. Môže však zastaviť príspevky na tieto účty a tým pádom ich obrať o peniaze, ktoré by takto získavali.

Keby sa to zastavilo úplne, je to až 900 miliónov eur ročne, ktoré by patrili ľudom. Pokiaľ sa to ale zastaví, budú patriť vláde a vláda s nimi bude môcť robiť čo len chce. Je to úplne to isté, a to by som chcel podčiarknuť a zvýrazniť, z hľadiska dopadu na príjmy ľudí, ako keby sa zvýšili dane alebo priama daň, daň, ktorú človek zaplatí z každého príjmu - z dnešných 19% + 9%, to znamená 28%. Je to úplne rovnaký dopad na príjmy ľudí, ktorí sú zapojení v 2.pilieri, tj. asi 70% aktívnej populácie (1,5 milióna sporiteľov).

Toto si treba uvedomiť a v žiadnom prípade to netreba dovoliť. Ak to Fico urobí, a on to chce urobiť, bude to najväčšia krádež, čím sa stane najväčšou gorilou spomedzi všetkých, bude vodcom stáda. Myslím si, že máme stále v rukách možnosť, aby sme mu to nedovolili. Tá možnosť spočíva v rukách občanov 10. marca, keď budeme voliť.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?