Prečo má krúžkovanie zmysel?

Autor: Ľudovít Kaník | 3.2.2012 o 17:13 | (upravené 4.2.2012 o 14:28) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  2024x

Dnes pár slov o krúžkovaní - o výbere svojho kandidáta, ktorého chcete mať v parlamente. Často sa o tom v súčasnosti hovorí po skúsenosti z minulých volieb, keď sme sa vďaka prednostným hlasom posunuli výrazne vpred.

Ja osobne som sa vďaka tomu, že som dostal viac než 22 tisíc preferenčných hlasov, posunul z 30. miesta kandidátky až na 6. miesto. Netreba to podceňovať, pretože každý môže využiť štyri krúžky. Môže tiež dať menší počet alebo nemusí využiť ani jeden. Určite je dobré využiť túto možnosť, ale nie spôsobom, že vyberiem náhodne z tých ľudí, ktorí sú nad sto.

Týmto spôsobom sa hlasy zbytočne rozsypú, pretože krúžkovanie má zmysel vtedy, ak kandidát, ktorého chcete posunúť vpred, má schopnosť získať väčší počet hlasov, ktoré ho naozaj niekam posunú. Takže by nemalo ísť o náhodný výstrel do tmy. Kandidát by mal nielen pre vás, ale aj pre iných predstavovať osobu, ktorá je hodná toho krúžku. Takého, ktorého ľudia poznajú, poznajú to čo presadzuje, poznajú jeho názory, myšlienky a návrhy a chcú aby tieto návrhy v parlamente zaznievali.

Toto je spôsob, ktorým sa na to treba pozerať. Ja tohto roku kandidujem s číslom 18 a určite si budem vážiť každý jeden hlas, ktorý dostanem. Každý krúžok, ktorý mi ľudia odovzdajú, pretože to odzrkadľuje váhu hlasov pre toho ktorého kandidáta. Nakoľko  jeho názory, ktoré prezentuje a hlása získavajú odozvu vo verejnosti. Preto budem veľmi rád, keď získam vašu dôveru a zakrúžkujete č. 18 a dáte mi svoj preferečný hlas.

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok 

 

Chystáte sa mi dať svoj hlas? Podporte ma aj v hlasovaní na pošli na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?