ACTA: Tichý posol z pekla

Autor: Ľudovít Kaník | 30.1.2012 o 21:43 | (upravené 30.1.2012 o 22:59) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  1989x

Nie je to prvý krát, čo vzniká legislatíva, ktorá pod pláštikom skvelých hesiel, ako je boj proti pirátstvu a boj proti nelegálnemu softvéru, do ktorých úradníci - ako im je vlastné - vnášajú množstvo iných záležitostí, ktoré nebadane a systematicky oberajú ľudí o slobodu.

Bruselskí, ale i naši úradníci majú k tomu nesmierne vyvinutý zmysel. Keď na nich nedávame pozor, resp. nebudeme dávať pozor, lebo ten boj je neustály a nebude končiť nikdy, vždy sa to končí zle. Takých prípadov už bolo viac a prípad ACTA je len strašne viditeľný, pretože sa dotýka vymoženosti, ktorú si každý veľmi váži a každý intenzívne využíva. Internet nás spája s celým svetom, je to skvelá vymoženosť a preto je to taká citlivá záležitosť.

Vo všeobecnosti platí  - byrokracia a úradníci majú sklony zväzovať nás reguláciami, zväzovať nás príkazmi, zaťažovať nás zbytočnými záležitosťami, jednoducho šikanovať ľudí.

Vidíme, že heslo: Zabráňme šikanovaniu ľudí štátom je stále platné. ACTA je len špičkou ľadovca aj keď veľmi výraznou. Myslím si, že tak ako je navrhnutá, nie je dobrá. Aj keď sleduje ušľachtilý cieľ, dobrými úmyslami si dláždi cestu do pekla. Myslím si že, tak ako je to pripravené práve teraz, to nie je pripravené dobre a nemali by sme to podporiť.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?