Nízke dane, nízka nezamestnanosť

Autor: Ľudovít Kaník | 30.1.2012 o 16:22 | (upravené 30.1.2012 o 18:14) Karma článku: 6,27 | Prečítané:  1562x

Nedávno som si pozeral staré fotky a zrazu som narazil na jednu fotografiu spred desiatich rokov. Fotografiu, ktorá bola na billboarde so sloganom, ktorým som sa z toho billboardu prihováral a na ňom stálo: Nízke dane = nízka nezamestanosť.

Vtedy som si uvedomil, že to síce bolo pred desiatimi rokmi, ale platí to stále a stále to platiť bude. Vtedy síce bola daň až 45%, čo sa niekomu dnes zdá absolútne nepredstaviteľné. Medzitým sme zaviedli rovnú daň, ktorá je dnes 19%.

Nízke daneTento slogan je však dôležitý aj pre dnešok, lebo my máme v programe, že ochránime rovnú daň. Ochránime ju nie preto, lebo sme ju sami zaviedli ale preto, že nízke dane znamenajú nízku nezamestnanosť. Znamenajú to, že ľudia sú povzbudzovaní k tomu, aby podnikali, zamestnávali, aby si otvárali živnosti.

Mnohí nám hneď na oplátku povedia: Je vyššia DPH, hovorí sa o zvyšovaní spotrebných daní." Žiaľ bohu, že je to tak. Platíme za veci, ktoré sa stali predtým, platíme za dlhovú krízu, platíme za deficitný štátny rozpočet, za enormný nárast dlhu, ktorý za vlády pána Róberta Fica vznikol. Nikto z nás nie je rád, že sa niečo také muselo udiať. Som presvedčený, že existuje nielen cesta ako ochrániť rovnú daň, ale i cesta pre vytvorenie podmienok pre rast ekonomiky a následného znižovania dane a hlavne odvodov.

Často sa o tom teraz rozprávame s ľudmi na mítingoch, ale nedá sa to inak, len racionálnym, zdravým spôsobom ozdravenia ekonomiky, naštartovania ekonomiky a nezabúdania na toto jasné a pravdivé heslo. Nízke dane = nízka nezamestanosť.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?