ACTA: Tichý posol z pekla

Autor: Ľudovít Kaník | 30.1.2012 o 21:43 | (upravené 30.1.2012 o 22:59) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  1970x

Nie je to prvý krát, čo vzniká legislatíva, ktorá pod pláštikom skvelých hesiel, ako je boj proti pirátstvu a boj proti nelegálnemu softvéru, do ktorých úradníci - ako im je vlastné - vnášajú množstvo iných záležitostí, ktoré nebadane a systematicky oberajú ľudí o slobodu.

Bruselskí, ale i naši úradníci majú k tomu nesmierne vyvinutý zmysel. Keď na nich nedávame pozor, resp. nebudeme dávať pozor, lebo ten boj je neustály a nebude končiť nikdy, vždy sa to končí zle. Takých prípadov už bolo viac a prípad ACTA je len strašne viditeľný, pretože sa dotýka vymoženosti, ktorú si každý veľmi váži a každý intenzívne využíva. Internet nás spája s celým svetom, je to skvelá vymoženosť a preto je to taká citlivá záležitosť.

Vo všeobecnosti platí  - byrokracia a úradníci majú sklony zväzovať nás reguláciami, zväzovať nás príkazmi, zaťažovať nás zbytočnými záležitosťami, jednoducho šikanovať ľudí.

Vidíme, že heslo: Zabráňme šikanovaniu ľudí štátom je stále platné. ACTA je len špičkou ľadovca aj keď veľmi výraznou. Myslím si, že tak ako je navrhnutá, nie je dobrá. Aj keď sleduje ušľachtilý cieľ, dobrými úmyslami si dláždi cestu do pekla. Myslím si že, tak ako je to pripravené práve teraz, to nie je pripravené dobre a nemali by sme to podporiť.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+ Facebok 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?