Peniaze občanov v ohrození.

Autor: Ľudovít Kaník | 28.1.2012 o 14:14 | (upravené 28.1.2012 o 16:58) Karma článku: 8,38 | Prečítané:  2050x

Pokiaľ SMER dostane príležitosť a bude opäť pri moci, čaká nás ťažký útok na 2. dôchodkový pilier, v ktorom majú dnes ľudia 5 mld. eur na svojich účtoch a určite nás čaká snaha o zníženie tohto príspevku.

Snaha o to, aby sa príspevok 9% znížil minimálne o 30 % a tu treba veľmi jasne povedať, že pokiaľ by k tomu došlo, znamená to také isté percentuálne zníženie výšky budúcich dôchodkov, pretože 1. pilier nikdy nebude mať na to, aby tieto straty mohol kompenzovať. Je deficitný a deficitný bude. Tam treba urobiť príslušné zmeny. Taktiež nás znova čaká zavedenie znova garancií, ktoré v minulom období spôsobili akurát garanciu straty. Spôsobili, že ľudia prišli o mnoho peňazí. Že 2. druhý pilier nezarábal a nezhodnocoval prostriedky, tak ako by inak mohol.

Takže všetci si musíme byť vedomí, že keď pustíme SMER k moci, prídeme o peniaze. Príde o peniaze jeden a pol milióna vkladateľov (sporiteľov) v druhom pilieri.

 

Ľudo Kaník

Kandidujem do NR za SDKU-DS pod č. 18

Twitter Google+

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?